<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
Street dance

event pondělí 18. 02. | 19:00
60 minut

Wendy Špačková
Wendy Špačková
2 280 Kč

120

Street dance

O kurzu

Street dance je jedním z nejoblíbenějších tanečních stylů, neboť zahrnuje nespočetně pouličních tanečních stylů. Čekají nás lekce obsahující variace s prvky r'n'b, hip-hop, new style, dancehall, femme, vouge a další. 
Budeme se učit základní pohyby a techniku a následně vytvářet kratší variace na moderní hudbu. 

K tanci není třeba předchozí zkušenost. Kurz je otevřen všem generacím tanečníků. Přijďte se pořádně vyřádit!

Street dance

Street dance aneb tanec ulice či pouliční tanec je pojem zastřešující velkou rodinu moderních a velmi dynamických tanců. Street dance je také životní styl a způsob oblékání. Jeho vyznavači často sledují nejnovější trendy módy.

Street dance je to pravé pro vás, pokud si chcete zlepšit kondici, shodit nějaké to kilo navíc a máte rádi moderní hudbu. Nemějte strach, že je to tanec pouze pro teenagery. Na lekce často přichází maminky s dcerami a tráví tak společně čas pohybem. Na hodinách se zapotíte, poněvadž se jedná o tanec rychlý a dynamický. Nemine vás také spousta zábavy a legrace. Taneční kreace z hodin pak můžete využít v klubech a diskotékách. Tanečníci mezi sebou často soupeří v tzv. „battle“, což je vlastně taneční náhražka pouliční rvačky. Jednotliví účastníci se předhání v propracovanosti a náročnosti tanečních prvků. Battle vznikl mezi tanečníky break dance. 

Ve street dance rozlišujeme „Old school“ styly a „New school“ styly. New school styly vznikaly v reakci na vyvíjející se hudební kulturu. Tanečníci reagovali a stále reagují na nejnovější hudební trendy a podle nich upravují svůj taneční projev. Do Old school patří zejména break dance, hype, electric boogie, poping, locking. Mezi New school styly patří hlavně house dance, LA style a dancehall. 

Co s sebou?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Wendy Špačková

Wendy Špačková

Vzkaz pro klienty Chcete umět tančit street dance, chcete se dostat do světa moderního tancování? Lekce street dance femme s Wendy jsou přesně to, co hledáte. Naučíte se street dance od úplných základů po profesionální provedení. Motto: Kdo chce jít s dobou, tančí Femme :-D Současné styly street dance femme, hip hop, house dance, wackin',…

Více na profilu lektora