<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
Street Fusion Video

event pátek 23. 11. | 18:30
60 minut

Maki
Maki
1 000 Kč

500

info Do kurzu se není možné přihlásit, protože je kurz již obsazen.

Street Fusion Video

O kurzu

StreetFusionVideo je nový styl, o kterém se bude mluvit napříč virálním světem.

Studenti speciálního kurzu Choreo-video mají tři tréninky na to, aby se naučili choreografii i pod vedením našeho lektora, a další čtyři hodiny na to, aby natočili video.

  • Tyto taneční lekce poskytují příležitost otevřít dveře něčemu novému, co u nás doposud nikdo nedělá.
  • Budeme vytvářet prostředí pro zkušenosti v oblasti natáčení videí v exteriéru a šíření ve virálním světě.
  • Mnoho jednotlivců zkouší natáčet videa samo, ale skupina je silnější.

Street Fusion Video si klade za cíl vytvářet videa, ve kterých propojí milovníky tance, kameramany a hudebníky. Celý proces je edukativním prostředkem pro všechny jeho členy.

4 týdny = 3 tréninky (CT Praha, Václavské nám.) + 1 natáčecí den (natáčení videa 30. 11. 15:00 - 19:00 lokace SmetanaQ, Smetanovo nábř. 334/4, 110 00 Staré Město)

  • rozvoj osobnosti a edukace
  • nové příležitosti / zkušenosti
  • výsledkem je choreografie a video
  • challenge mezi studenty, lektory i kameramany
  • ukázat český tanec lépe natočený a lépe prezentovaný 
  • vytvořit finální ekosystém všech složek

Waacking

Waack / Punk je forma tance vytvořená v LGBT klubů Los Angeles (1970). Tento taneční styl byl jmenován punking, protože "punk" byl hanlivý termín pro homosexuály v 70. letech. A protože nebylo žádoucí, aby tento styl byl vnímán negativně, jednoduše se přejmenoval na waacking. 

Waacking se skládá z typikého pohybu paží na rytmus hudby přes a za ramenem. Waacking také obsahuje další prvky, jako je pózování a práce nohou. Waacking kladl velký důraz na muzikálnost a interpretaci hudby a jejího rytmu. Inspirovali se jím filmové hvězdy jako Lauren Bacall, Marlene Dietrich, Bette Davis a James Dean. 

Waacking byl popularizován společností Soul Train, pozornost získal prostřednictvím amerického televizního seriálu So You Think You Dance (2011).

 

Wacking & Vogue

Oba jsou to taneční styly určené především pro něžnější pohlaví, takže si pánové, stejně jako např. u dancehallu, určitě přijdou na své. Wacking se vyznačuje přehnaně ženskými pohyby, ale je zároveň ladný a uhlazený. U vogueingu tanečnice v podstatě představují fotomodelky. Tento taneční styl zpopularizovala Madonna svým videoklipem k písni Vogue.

Co s sebou?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Maki

Maki

Maki pochází ze severu Čech a tanci se věnuje od dětství. Prošla lehkou baletní průpravou, tréninkem párových tanců, nicméně její srdce zakotvilo u street dance. V současné době se věnuje převážně tanečnímu stylu Waacking. Tento styl důkladně studovala od jeho průkopníků a to jak v New Yorku, tak na Taiwanu, i v Holandsku, kde žila a sdílela s…

Více na profilu lektora