<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
Hooping: Začátečníci

event pátek 25. 01. | 18:30
75 minut

Lucie Hříbalová
Lucie Hříbalová
1 790 Kč

190

Hooping: Začátečníci

O kurzu

Hooping objeví, co ve vás je. Každý se pohybuje – tančí trochu jinak. Hooping nemá žádná přísná pravidla – kromě fyzikálních zákonů.

Pokud vám vyběhla na mysl věta: To sem zkoušela jako malá, ale nikdy mi to nešlo nebo to už mi teď nepůjde. Nebojte se. Cvičíme s většími a těžšími obručemi, se kterými se krouží mnohem snáz. Jsou k zapůjčení spoustu velikostí přímo na lekci.

Na kurzu se naučíme kroužit v pase a postupně přidáme základní pohyby jako kroky do strany a otočky, a přidáme i točení na bocích, s menšími obručemi budeme točit i na rukou a tím zpevníme paže. Naučíme se základní triky. Lekce bude kombinací úvodní zahřívací části, výuky nových prvků a jejich propojení do kombinací. 

Každý si krouží ve svém rytmu a pohodě. 

Hooping

Hooping je tanec s obručí.

Hlavní přínosy pro tělo:

  • přirozeně formuje postavu,
  • posiluje břišní a zádové svalstvo,
  • aktivuje hluboké svaly stabilizačního systému a tím zlepšuje postoj těla.

Prokázané přínosy pro duši a mysl:

  • je neuvěřitelně zábavný,
  • dodává energii a odbourává stres
  • tím, že zapojujeme během cvičení obě mozkové hemisféry, se zlepšuje koordinace pohybů a rozvíjí se kreativita.

 

Historie Hoopingu:

Historie hoopingu sahá až tisíce let do starého Egypta a starověkého Řecka, kde kruhy vyrobené z vinné révy byly skutečně používané ke cvičení. Její plastová forma letos slaví 60 a po svém vzniku se Hula Hoop stal nejpopulárnější hračkou v USA. Název je odvozen od houpání v bocích při havajském tanci Hula Hula. V posledních letech se hooping zase vrací do tělocvičen i do parků a vznikají nová odvětví přes fitness hooping s težkými obručemi, přes taneční triky,  kdy se skoro netočí na těle ale vytváří je vizuální efekty až po cirkusové kreace.

Co s sebou?

Pohodlné oblečení ideálně neklouzavého materiálu. Ideální je tričko/tílko a legíny (anebo třeba sukýnka s kraťásky). Kroužit, je příjemné bosky a nebo v neklouzavých ponožkách.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Lucie Hříbalová

Lucie Hříbalová

Předcvičuji od r. 2012 kdy jsem absolvovala kurz pilates - spíše ze zdravotních důvodů než s ambicemi lektorovat. Ale náhody tomu pomohly a nejprve při studiu VŠ jsem zjistila, jak moc mě to baví. Pořád se snažím rozvíjet znalosti a postupně přibyl fitness kurz a kurzy jógy, která je pro mě doteď srdeční záležitostí. Stejně jako hooping, kterému…

Více na profilu lektora